Służba sezonowa policjantów OPP Kraków na terenie Rewala

seoznrewal

W dniach 06-19.08.2018 roku, 24 funkcjonariuszy ze stanu I kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oddelegowanych zostało do pełnienia służby sezonowej na terenie podległym Komisariatowi Policji w Rewalu w województwie zachodniopomorskim. 

W sezonie wakacyjnym nadmorskie miejscowości oblegane są przez turystów. Wymaga to dodatkowego wsparcia miejscowych jednostek Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom oraz wypoczywającym nad polskim morzem. W te wakacje Komisariat Policji w Rewalu podległy Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach wspierają mundurowi OPP z południowej i wschodniej części naszego kraju. Jako pierwsi swój dwutygodniowy "sezon" w sile jednego plutonu rozpoczęli policjanci Oddziału Prewencji Policji z Lublina. W drugim turnusie służbę w nadmorskiej miejscowości pełnił rzeszowski Oddział Prewencji, a obecnie na ulicach Rewala można spotkać funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Krakowa. Policjanci pełnią ośmiogodzinne służby patrolowe w formie patroli zmotoryzowanych, jak i pieszych. 
Jako ostatni swój turnus rozpoczną policjanci OPP Warszawa. 

Do pełnienia służb sezonowych poza granicami swoich województw w głównej mierze kierowani są policjanci Oddziałów Prewencji oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji stanowiących bezpośredni odwód KGP. W okresie letnich urlopów jednostki Policji obejmujące rejonem działania nadmorskie oraz mazurskie miejscowości wypoczynkowe tłumnie odwiedzane przez turystów z Polski oraz zagranicy wspierane są przez siły OPP/SPPP z południowej i centralnej części naszego kraju.

1OP 2OP4OP

5OP
OPP Lublin służba sezonowa KP Rewal 09-22.07.2018

D 757 mesiek
D 757