18-20.01.2019 - zabezpieczenie PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem.

PSZakopane2019

W dniach 18-20 stycznia br., na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbył się Puchar Świata w skokach narciarskich. 

Do stolicy Tatr przyjechali kibice z całej Polski, a wraz z nimi dodatkowe siły Policji. Tatrzański garnizon w zabezpieczeniu zimowych zawodów wsparli między innymi funkcjonariusze III, IV oraz I kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Każdego dnia służbę pod Giewontem pełniła inna kompania prewencji. Na bazie samochodu Dowodzenia i Łączności Renault z KW PSP Kraków oraz Ruchomego Stanowiska Dowodzenia Fiat z OP utworzono Sztab, który koordynował przebieg zabezpieczenia imprezy masowej. W piątek konkurs kwalifikacyjny zabezpieczali funkcjonariusze KP PSP Zakopane wraz z Grupą Operacyjną KW PSP Kraków, OSP Ząb, OSP Leśnica, OSP Nowe Bystre, OSP Bukowina Tatrzańska. Dodatkowo na dyżur do JRG Zakopane zadysponowano ochotników z Białki Tatrzańskiej i Witowa. 

W sobotę PSP w zabezpieczeniu konkursu drużynowego wspierały Siły i Środki OSP z Dzianisza Górnego, Białki Tatrzańskiej, Olczy i Witowa. W strażnicy JRG natomiast dyżurowały zastępy OSP Zakopane-Olcza (k-ca i samochód,  obsada PSP) i OSP Poronin. Zabezpieczenie wizytował Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie nadbrygadier Stanisław Nowak.

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego zakopiańskich strażaków wspierały zastępy druhów z Murzasichla, Poronina, Kościeliska. Dyżur w komendzie swoimi samochodami pełniły jednostki OSP Kościelisko i Nowe Bystre.

Szpital Powiatowy w Zakopanem do zabezpieczenia wydarzenia wystawił dodatkowe zespoły medyczne.