Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

W Wielką sobotę nasi druhowie o godzinie 6 rano przejęli wartę nad grobem Pańskim w kościele w Bolechowicach i prowadzili ją do godziny 18:30.

W niedziele o godzinie 6 rano nasi druhowie uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach.

Foto - Jakub Wolski


Już są !!
Do jednostki OSP Bolechowice dotarło 25 czujników tlenku węgla, które w najbliższym czasie zostaną zamontowane w domach osób starszych, samotnie mieszkających na terenie Bolechowic oraz Zelkowa w ramach akcji społecznej ,, Zatrzymaj tlenek,obudź myślenie,pozwól nam zdążyć przed śmiercią". Nasi strażacy, którzy obecnie z tradycyjną wizytą rozprowadzają u Państwa w domach kalendarze na rok 2019, ocenią, doradzają oraz podejmują działania prewencyjne w związku z zagrożeniem ze strony tlenku węgla. W sytuacji gdy w domu znajdują się starsze samotnie mieszkające osoby, które do tej pory nie zabezpieczyły swojej posesji, druhowie z naszej jednostki poinformują mieszkańców że istnieje możliwość darmowego zamontowania czujników tlenku węgla oraz przeszkolenia na wypadek gdyby taki czujnik zainicjował alarm. Lista mieszkańców, którzy wyrazili chęć udziału w akcji i wstępnie zostali zakwalifikowani do programu zostanie przedłożona specjalnie powołanej komisji, która zaopiniuje przedstawione propozycje. W okresie miedzy świętami a nowy rokiem do wskazanych adresów udadzą się członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej wraz z strażakami z naszej jednostki i zamontują czujniki, które dostarczyła nam firma AISKO,wyłączny dystrybutor domowych zabezpieczeń p-poż marki Kidde w Polsce.


Zachęcamy do wypełnienia ankiety. 

Akcja skierowana jest do mieszkańców miejscowości Bolechowice i Zelków oraz sąsiednich wsi na terenie gminny Zabierzów. Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań, w szczególności u osób starszych, w obliczu niebezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla. Akcja ma na celu uwrażliwić mieszkańców na niebezpieczeństwo w miejscach, gdzie każdy czuje się najbezpieczniej, czyli we własnym domu.

Klik 

\/

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4U5TwF02IkTLnzTIk0oT4vxvHtJWfuMh6q_hzljFtD9s5ug/viewform?fbclid=IwAR0Gr-XvmvMvHXInC50PEoNIsdFAuNC5HXF6SFA37xTACJwROit4jJoqTfg


W sobotę 08.12.2018r., w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się jubileuszowy X Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników.

Nasi ratownicy w trzyosobowym zespole z numerem startowym 52 - Marcin, Marcin, oraz Kuba (w pełnym uzbrojeniu) mieli za zadanie pokonać 110 metrów, 90 podestów i 650 schodów w szybie Daniłowicza.

Czas jaki uzyskali to 7:13.58 a to dało im 49 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 20 w klasyfikacji OSP.

Ubiegły rok -> IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

Gratulujemy !


Zielone światło dla akcji : ,, zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią".

SH KID 5DCO 1 500

26 listopada tj. wtorek, w remizie OSP Bolechowice obyło się spotkanie związku przygotowywaną przez naszą straż, kampanią społeczną. Na spotkaniu obecni byli: przedstawiciele władzy samorządowej, sołtysi wsi Zelków i Bolechowice, ksiądz proboszcz naszej parafii oraz zarząd OSP Bolechowice. Spotkanie miało na celu ustalenie ostatecznej formy oraz zakresu działań akcji. Nakreślono także harmonogram prac.

Akcja ,, zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią", skierowana jest do mieszkańców miejscowości Bolechowice i Zelków oraz sąsiednich wsi na terenie gminny Zabierzów. Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań w szczególności u osób starszych w obliczu niebezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla. Do programu zostaną wytypowane gospodarstwa, w których członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej zamotują czujniki tlenku węgla osobom starszym oraz pouczą ich jak zachować się w przypadku zainicjowania alarmu przez to urządzenie. Akcja ma na celu uwrażliwić mieszkańców na niebezpieczeństwo w miejscach gdzie każdy czuje się najbezpieczniej czyli we własnym domu.

Na spotkaniu przedstawiono także warunki współpracy z naszym sponsorem, firmą AISKO czyli wyłącznym dystrybutorem domowych zabezpieczeń p-poż marki Kidde w Polsce który zadeklarował się przekazać bezpłatnie najwyższej klasy czajniki tlenku węgla na potrzeby tejże akcji.

Dodatkowo strażacy którzy jak co roku będę rozprowadzać kalendarze strażackie będą wręczać domownikom materiały informacyjne uwrażliwiające na zagrożenia związane z obecnym okresem grzewczym. Każda osobowa która będzie miała ochotę będzie mogla poprosić druhów z naszej jednostki o ocenę stopnia zagrożenia w jego domu oraz poradzić się co do ewentualnych zabezpieczeń które byłoby wskazane zamontować w jego przypadku. Inspiracją akcji były wydarzenia z działań ratowniczych w których proszkowanymi była trzy osobowa rodzina.

Koordynatorem projektu jest naczelnik OSP Bolechowice dh Sebastian Dudzicki do którego należy kierować ewentualne pytania.

A już teraz zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zagrożeń związanymi z tlenkiem węgla które znajdują się na naszej stronie internetowej, w zakładce: ,,CZAD- CICHY ZABÓJCA".


Miło nam poinformować że w dniu 14.11.2018r., czterech naszych druhów - Rafał, Mateusz Jarek oraz Adam ukończyło kursy OSP I i II stopnia, zdając pozytywnie egzaminy ! Gratulujemy !!

46318011 1909508365810098 7303371314507546624 n