Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

25 czujników tlenku węgla już jest !

Już są !!
Do jednostki OSP Bolechowice dotarło 25 czujników tlenku węgla, które w najbliższym czasie zostaną zamontowane w domach osób starszych, samotnie mieszkających na terenie Bolechowic oraz Zelkowa w ramach akcji społecznej ,, Zatrzymaj tlenek,obudź myślenie,pozwól nam zdążyć przed śmiercią". Nasi strażacy, którzy obecnie z tradycyjną wizytą rozprowadzają u Państwa w domach kalendarze na rok 2019, ocenią, doradzają oraz podejmują działania prewencyjne w związku z zagrożeniem ze strony tlenku węgla. W sytuacji gdy w domu znajdują się starsze samotnie mieszkające osoby, które do tej pory nie zabezpieczyły swojej posesji, druhowie z naszej jednostki poinformują mieszkańców że istnieje możliwość darmowego zamontowania czujników tlenku węgla oraz przeszkolenia na wypadek gdyby taki czujnik zainicjował alarm. Lista mieszkańców, którzy wyrazili chęć udziału w akcji i wstępnie zostali zakwalifikowani do programu zostanie przedłożona specjalnie powołanej komisji, która zaopiniuje przedstawione propozycje. W okresie miedzy świętami a nowy rokiem do wskazanych adresów udadzą się członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej wraz z strażakami z naszej jednostki i zamontują czujniki, które dostarczyła nam firma AISKO,wyłączny dystrybutor domowych zabezpieczeń p-poż marki Kidde w Polsce.